Home About us Partnership Join us Proposals Buttons

ID='HTML3'

Recruitment is still open, so if you want to join us, visit page called "Join us".
Saturday, October 27, 2012

[63] Kursy językowe za granicą czyli co, jak i gdzie

Nurkowanie na Malcie, impreza na plaży w Miami, siatkówka plażowa w Sydney, nauka salsy w Hawanie, kurs gotowania w Kalabrii, nauka gry w piłkę w Londynie w klubie Chelsea, pomoc przy winobraniu we Francji, kurs niemieckiego w prawdziwym zamku...Te atrakcje stają się ważnym i nieodłącznym dodatkiem do nauki w szkole językowej za granicą gdyż w luźnej i przyjemnej atmosferze nauka przyswajana zostaje dużo szybciej a o to głównie chodzi w kursach językowych przecież.

Obecnie firmy prześcigają się w kreatywnych ale co najważniejsze efektywnych formach prowadzenia nauki podczas kursów językowych za granicą. Ważne jest aby taki wyjazd pomógł przełamać nie tylko barierę językową ale również dał możliwość poznania tradycji i kultury, turystyki jak i lokalnych mieszkańców odwiedzanego kraju jak i wiele wiele więcej. Sama nauka języka nie jest już wystarczającym wabikiem dla młodych osób pragnące przeżyć przygodę zagraniczną - nie tylko językową! 

Nie ma się co dziwić skoro wyjazdy językowe za granicę kosztują minimum 3 000 złotych a oferowane są głównie w okresie wakacji kiedy to łatwo można połączyć wypoczynek i naukę równocześnie.  Co jednak z miłośnikami białego szaleństwa i alpejskiego apres ski? Oczywiście dla fanów nart czy snowboardu również znaleźć można odpowiednie wyjazdy. Firma Languages abroad zaprasza na zbliżający się sezon zimowy hasłem: You can combine your French, German or Spanish course with skiing, snowboarding or winter sports with us. Większość wyjazdów językowych organizawanych jest jednak w cieplejsze dni – korelacja z typową turystyką jest więc bardzo duża. Jak podaje branżowy Study Travel Magazine more than 80% of all language courses is booked between June and September when most of students have their free holiday. We see great increase and demand for that courses due to possibility of combining both travel and education purposes together in few weeks being abroad. W Polsce sytuacja jest bardzo podobna gdzie według badań firmy Sprachcaffe przeważająca większość kursów językowych za granicą jest rezerwowana na wiosnę a wykorzystywana  nastepnie w  okresie wakacyjnym. Nasi klienci to głównie osoby w wieku 18-25 i mogą w tym czasie spokojnie wyjechać na kilka tygodni za granicę. 

Opisany poprzednio wyjazd na kurs do Londynu potwierdza, że Anglia jest wciąż bardzo popularną destynacją a stolica wciąż top 1 jeśli chodzi o wybór miasta. Najpopularniejszy obecnie jest wciąż język angielski a destynacje to już:

 • Anglia (Londyn, Bourmouth, Brighton, Devon) – 60 % 
 • Malta (St Julian’s i St Pauls Bay’s) – 15 % 
 • USA  (Nowy Jork, Los Angeles, Miami, Atlanta) – 10 % 
 • Kanada (Toronto, Montreal,Vancouver,  ) – 5% 
 • Inne – 10%     
Źródło: badania Sprachcaffe, 2011

Kolejne języki jak i destynacje to: niemiecki (Niemcy i Austria), hiszpański (Hiszpania, Meksyk, Kuba), francuski (Francja i Kanada) oraz włoski (Włochy). Warto wspomnieć o egzotyce, o której każdy z nas po ciuchu marzy. Egzotyczne kursy językowe można odbyć np w: Meksyku, Chile, Kostaryce, Argentynie, Australii, Hawajach, Kenii, RPA, Chinach. W niektórych z państ mieszka się w bardzo ciekawych „accomodation” i tak: 

Na Kubie:

Zdjęcie: chatka bambusowa na Kubie (źródło: Sprachcaffe)

 W Niemczech:
Zdjęcie: zamek w Niemczech (źródło: Sprachcaffe)


Na Malcie:
Zdjęcie: dawny budynek wojska brytyjskiego na Malcie (źródło: Sprachcaffe) 


Czym różni się taki wyjazd językowy za granicę od nauki w Polsce:

 • Językiem obcym otoczeni jesteśmy 24 godz. na dobę
 • Przebywamy wyłącznie z międzynarodowymi kursantami z całego świata
 • Łączymy wakacje i naukę języka jednocześnie
 • Bardzo szybko przełamujemy bariery językowe
 • Ceną...jest drożej niż w Polsce


Kursy językowe za granicą są więc nauką połączoną z typową turystyką czyli jak by to powiedział anglik:

You can kill two birds with one stone during language course abroad.


 Zdjęcie: kill two birds with one stoneródło: www.workingclasscardioworkout.com)Artykuł powstał przy współpracy z firmą Sprachcaffe organizującą m.in kursy angielskiego za granicą.

7 comments:

 1. Ciekawy artykuł. Szczególnie ciekawie prezentują się możliwości zakwaterowania :)

  ReplyDelete
 2. Super artykuł! Też uważam, że najłatwiej człowiek przyswaja język w kraju, gdzie się go używa na co dzień, na przykład poprzez takie kursy, ale też pracę za granicą czy wyjazdy wakacyjny. Sama wyjeżdżałam do Niemiec na np tygodniowe kursy, które zawsze pozwalały mi się "przełamać" i zaczynałam gadać :P Siłą rzeczy będąc otoczonym przez dany język 24h/dobę jest się zmuszony do porozumiewania się w tym języku i człowiek się osłuchuje.

  ReplyDelete
 3. Byłam na Malcie w 2010 roku - turystycznie ale znam ten basenik ze zdjęcia powyżej;-) Poznałam kilka osób z tamtąd. Malta rulez jak ktoś lubi słoneczko i ciepłe morze. ha ha. buźiaki!

  ReplyDelete
 4. Ta chatka na Kubie fajowska;-)

  ReplyDelete
 5. Widok z tego zameczku musi być niezły!!

  ReplyDelete
 6. Fajna rzecz, szkoda tylko, ze to takie drogie :(

  ReplyDelete
  Replies
  1. Niebawem będzie u nas konkurs, gdzie będzie do wygrania voucher na jeden z kursów :)

   Delete

Search